ההבדלים בין רסיבר למגבר ומה עדיף לשמיעת מוזיקה

המוזיקה מעניקה לחיינו איכות חיים שאין שנייה לה. תודות למוזיקה חיינו יכולים להשתפר פלאים ואיכות החיים הייחודית שלנו תגיע למקומות שלא ידענו שקיימים. אין ספק כי השפה הקדומה התפתחה בשנים האחרונות ומציעה אינספור אפשרויות להנאה ולאיכות גבוהה. תודות להתפתחות

רסיבר מומלץ

הטכנולוגיות בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר מכשירים שמעניקים לנו הנאה ודיוק בשמיעת מוזיקה, בצפייה בסרטים ובכל פעולה אחרת. רובנו לא מכירים את מערכות השמע ואת המושגים השונים האחראיים על יצירת המוזיקה המופלאה ולכן גם מתקשים בבחירת המכשירים המתאימים.

קווי הדמיון

רסיבר או מגבר – שני אלה הינם מושגים שרוב אוהבי המוזיקה, על אף אהבתם הרבה, אינם מכירים לעומק ואינם מודעים לחשיבותם בייצור המוזיקה. הן הרסיבר והן המגבר מאפשרים לנו לשמוע את הצלילים באופן בהיר וברור יותר תוך שהם מגבירים את העוצמה של האותות ממערכת השמע. אם שניהם מבצעים את אותה הפעולה – אז מה בכל זאת ההבדל בין השניים? רבים המגיעים לרכוש את מוצרי השמע מוצאים את עצמם ללא הבנה משמעותית ובוחרים פעמים רבות את המכשיר הלא מתאים.

הבדלים מהותיים בין המגבר לבין הרסיבר

המגבר כשמו כן הוא, תפקידו להגביר את המוזיקה. המגבר למעשה מגביר ומעצים את האותות החשמליים המגיעים אליו ממערכת השמע ומעביר אותם לאחר הגברה אל הרמקולים המפיקים את המוזיקה. בניגוד למגבר, הרסיבר הינו בעל

מגבר סאונד לאיכות הגבוהה ביותר

תכונות נוספות ייחודיות לו. היכולות של הרסיבר כוללות אפשרות לעיבוד הצלילים באופן ייחודי, יכולת זיהוי של רעשי רקע וניטורם, יכולת בידוד של רעשים מסוימים מרעשים אחרים, יכולת הדגשה או טשטוש של רעשים מסוימים במכלול הצלילים וניקוי כללי של הצלילים המושמעים.

מטרת השימוש ואופי המוזיקה

לפיכך, בעת התקנת מערכת שמע ביתית כמעט שלא ניתן לוותר על הרסיבר. בעוצמות שמע גבוהות כל כך, כל הפרעה קטנה באיכות השמע משפיעה באופן משמעותי על התוצאה הכללית עד כדי כך שהאזנה למוזיקה באמצעות מערכת שמע וללא רסיבר יכולה לפגוע משמעותית בחוויה המתקבלת. הרסיבר הוא זה האחראי על ניקוי רעשי הרקע וכן חלוקה נכונה של הצלילים בין הרמקול השמאלי לרמקול הימני.

בעת האזנה למוזיקה, יש המסתפקים במגבר בלבד. המגבר הינו בעל היכולות הייחודיות שלו ולכן מציע לא מעט אפשרויות שונות למאזין. בעת האזנה במוזיקה ברמות גבוהות אין ספק כי יש צורך ברסיבר. חשוב לבדוק מה הם המרכיבים המוזיקליים בכל סגנון ובהתאם להם – לבחור בין רסיבר ומגבר, הן מבחינת המחיר והן מבחינת המקצועיות.

השארת תגובה